Явища

А. Вівальді “Пори року” “Зима” Allegro con molto (заметіль…)

Аудиозапись: Adobe Flash Player (версия 9 или выше) требуется для воспроизведения этой аудиозаписи. Скачать последнюю версию здесь. К тому же, в Вашем браузере должен быть включен JavaScript.

П. І. Чайковський “Пори року” Квітень “Підсніжник” (весняна річка, птахи, зозуля…)

Аудиозапись: Adobe Flash Player (версия 9 или выше) требуется для воспроизведения этой аудиозаписи. Скачать последнюю версию здесь. К тому же, в Вашем браузере должен быть включен JavaScript.

Новинка “Явищя Природи” + СД ”Класична музика зі звуками Природи”  А. Вівальді “Пори року”, П. І. Чайковський “Пори року” + размальовка (рекомендовано від 2 +++) ціна 79 гр.

Дорогі батьки, вчителі, читачі! Ви тримаєте в руках четверту книгу із серії «Естетичне виховання майбутнього генія». Книги даної серії розробляються музичним терапевтом, дириґентом, педагогом Стефаном Недерицею, викладачем початкових класів, письменницею Світланою Поліщук та науковим керівником, старшим викладачем кафедри методики і психології дошкільної та початкової освіти Київського університету імені Бориса Грінченка Анастасією Крикун. Ця книга має навчально-розвиваючий ефект, а також вона сприятиме вихованню естетичного смаку малюка. Окрім прекрасного тексту і малюнків, вона містить  ще й розвиваючу розмальовку. Та все ж новітній підхід видавництва «Klassica» полягає у тому, що книга йде у комплекті із спеціальним музичним альбомом. Як музикант та музичний терапевт вважаю, що саме «правильна» музика допоможе сформувати гармонійно розвинену особистість дитини.

Два роки я експериментував з різними класичними творами та звуками Природи, але ніяк не міг остаточно усвідомити концепцію цього диску, доки на мене, нарешті, не зійшло «осяяння». Усе дуже просто, адже у книзі ми говоримо  про явища природи: дощ, снігопад, листопад, мороз та інш. Ці явища ми спостерігаємо протягом року, але у кожного явища є своя пора, влітку ми не спостерігаємо спігопаду, авжеж? Значить, великі твори Вівальді та Чайковського «Пори року» було написано саме для цієї книги? Мені залишилося доповнити їх відповідними звуками Природи і, будь-ласка, подвійний шедевр готовий! І, наостанок, ще одна, дуже важлива інформація. Чому я кожну книгу видаю обов’язково з Музикою? Тому що Музика має не лише розвиваючий ефект, але й лікувально-профілактичний.

Будьте здорові, і приємного вам читання-малюваня-слуханя!

З любов’ю

Стефан Недериця.

Весна, літо, осінь, зима – скільки мелодій у цих звичних для нас словах!.. А  яку пору року ви полюбляєте найбільше? Мені здається, що у кожної з них – своя неповторність і краса, адже недарма влітку ми чекаємо на зиму, а взимку –  мріємо про весну. Окрім того, у кожної пори року – свої голоси, музика і звуки. Не вірите? Тоді прислухайтеся. Зовсім неважливо, яка погода зараз за вашим вікном… Почніть негайно, і для вас відкриються незвідані раніше обрії! Недарма композитори мали за честь звеличувати у музиці весну, літо, осінь і зиму, написати щось незвичайне, мелодійне і водночас резонансне, аби подякувати природі за неймовірний дар – жити і споглядати її красу. Адже музика, як і природа, безцінна! Так, весна звучить стоголоссям птахів, першим струмочком і дзвоном первоцвітів, сонячними днями й усмішками дітей, ніжністю пухнастих хмаринок і піснею теплого дощику, хитрим вітерцем, що грається молодими листочками, і маминою веснянкою. Тепле літечко зустрічає нас мелодійними переливами веселки, шумом річечки, дзижчанням жучків і співом цвіркунів. Прислухайтеся, і ви почуєте як наливаються соком яблука і груші у садку, як квіти повертають голівки до сонечка, а воно купає їх у рясному промінні, як квакають жабки на ставку і сердиться справжнісінький літній грім. Осінь теж має свою неповторну мелодію: вона курличе журавлями, бринить опалим листям, пахне димком від багаття, колишеться налитим колоском, виє з вітрюганом, хлюпоче калюжами і співає разом зі шкільним дзвоником. А царівна-зима тріщить морозами, стогне заметілями,сміється разом із дітьми, які катаються на санчатах і грають у сніжки, шурхотить сніжинками, рипить батьківськими чоботами по снігу. Зима дарує нам неповторну музику новорічних і різдвяних свят, які так полюбляють і дорослі, і малеча.

Повірте, що діти краще від нас, дорослих, здатні чути й відчувати ці мелодії. Адже вони, завдяки своїй безпосередності, щирості й відкритості, сприймають світ по-іншому: глибше, чуттєвіше, у всій його красі. А наше з вами завдання, шановні дорослі, – створити якнайліпші умови для споглядання і дослідження дитиною цього світу: його природи, мелодій і пісень.

Книжка, яку ви тримаєте в руках – незвичайна. Адже ваш малюк не лише познайомиться з явищами природи, а й почує, як вони звучать! Можливо і ви, любі дорослі, відкриєте для себе зовсім новий, незвіданий до цього, світ музики і природи. Придивіться до своїх дітей: у них багато чого можна навчитися… Приємного читання, слухання і нових відкриттів!

Анастасія Крикун, дитячий психолог, ст. викладач кафедри методики та психології дошкільної освіти Інтитуту післядипломної педагогічної освіти Київского університету імені Бориса Грінченка

Be Sociable, Share!